Hasan Hüsnü TÜRKER
Borçka Kaymakamı
 
1981 yılında Trabzon ilinin Çaykara ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Çaykara’da; Yükseköğrenimini Kocaeli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrenimine devam etmektedir. 
2008-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında Gelir Uzmanı olarak çalıştı. 2015 yılında İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak 104. Dönem Edirne Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
Sırasıyla Trabzon/Of ve Kocaeli/Dilovası ilçelerinde Kaymakam Refikliği; Samsun/Atakum ilçesi ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında teftiş görevini tamamladı.
Yurtdışı Stajı ve dil öğrenimi için 8 ay süreyle Ürdün’de bulundu. Kaymakamlık Vekâlet görevini Kayseri/Felahiye ve Kastamonu/Abana ilçelerinde yaptı. Orta seviyede İngilizce ve Arapça bilen TÜRKER, evli ve bir çocuk babasıdır.